.

.

9yards Beaded Цвет Мотив Venise Applique Средување на Плетенка Чипка Лента Трим

9yards Beaded Цвет Мотив Venise Applique Средување на Плетенка Чипка Лента Трим

евалуација:

DEN 1183.00 -15 %
DEN 1391.52
Достапност
Производот е достапен


Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн. Идеален за Шиење, накит одлуки, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, кукли, лакови за коса,подароци, кеси,свадба, да се облекува, занаети, ремени, капа декорација,итн. Спецификација (приближно) : Материјал : Полиестер Големина : Прибл. целосна ширина 1.5 cm /0.59" инчи, 1 двор=91cm се Должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : Крем бела Пакет се Вклучени : 1 X 9 метри трим двор

Кон својствата

Тип На Производ:
Чипка
Број На Модел На:
Чипка Лента T788
Декорација:
Чипка
Функција:
Еко-Пријателски
Ширина:
Approx. full width 1.5cm /0.59 inches, 1 yard=91cm
Техника:
Плетенка
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Полиестер / Ткаенина
боја:
крем бела
Тип:
Плетенка Трим
Секс:
за жените
За:
Жените, облека, појас
Големина:
Approx. full width 1.5cm /0.59 inches, 1 yard=91cm
чипка лента трим:
Yes
applique трим:
Yes

Производи во категоријата