.

.

100pcs 12x4 дупка: 3мм магнет countersunk прстен 12x4-3 магнети 12mmx4mm Дупка: 3мм ретки земјата N35 12*4 дупка 3мм магнет 12x4-3мм

100pcs 12x4 дупка: 3мм магнет countersunk прстен 12x4-3 магнети 12mmx4mm Дупка: 3мм ретки земјата N35 12*4 дупка

евалуација:

DEN 1332.00
Достапност
Производот е достапен


5, Особено да се обрне внимание на мали магнети, ве молиме место во некаде деца не можат да стигнат до место. Врати објектот мора да ги имаат сите оригинално пакување и прибор и ќе ја плати се врати превозот надомест. Ви благодариме за соработката.
7) За overlying метал цртање одбор за одредување на цртање хартија.
4,Без родители надзор и не им дозволувајте на децата да се игра магнети како тие би можеле да добијат повредени. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 10 дена да се вратат објект од денот таа е примена и да се добие целосна наплата откако ќе го добиете вашиот врати објектот. Реконструкцијата се достапни само за неисправни производи и мора да ни даде специфична причина за нашите неисправни производи.
10) Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина, магнетни брави, врати и прозорци магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки, магнетни алатки, подароци и пакување. Магнетна табла табла фиксна датотека цртежи.
8) Рекламен магнети на располагање за да го замените оригиналниот тела, во секое време погодно да го замени ад содржина. Бидете сигурни дека вашиот превозот адреса и ПОШТЕНСКИ код внимателно пред да плаќаат.
6) Свадба corsage значки, итн.
2) Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, метар, звук метар, а полињата за префрлување, сензори.
100pcs 12x4 дупка : 3мм магнет countersunk прстен 12x4-3 магнети 12mmx4mm Дупка : 3мм ретки земјата N35 12*4 дупка 3мм магнет 12x4-3мм
1. Ако не сте задоволни со вашиот купите за било која причина, само нас контакт пред да замине неутрален или негативен фидбек. Фабриката Се Покаже :
Предупредување
1,Силни магнети треба да се Чува далеку од Ironware и некои лесно magnetized железо, како што се следи, банкарски картички, компјутери, телевизии, мобилни телефони и други
2,Магнети може да влијае на метар вода ,електрична метар, гас метар и некои премерување опрема постојат некои неточни влијае (како, на пример : ако магнети поставени во близина на метар, на метар ќе се забави)
3,Овие магнети се многу моќни кои треба да се ракува со голема грижа. Ако имате било какви прашања во врска со плаќање, pls контактирајте со нас преку e-mail или trademanager. Ако сте ги добиле вашите задоволни објект, не pls ми даде 100% совршен "Пет Ѕвезди" оценки за нашите производи и услуги., може да се замени со магнет ги привлекува секоја друга облека игли, така што нема да ја оштетат фустан. Опис :
Нашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk.
Превозот и Поштенски
1.
5) Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.
Плаќање
1.
3) Електрични полиња : VCM, CD / DVD-ROM-от, генератори, мотори, серво мотори, микро-мотори, мотори, вибрации мотори. Ние го прифаќаме Зачувам, водечки трети лица онлајн плаќање платформа од Alibaba Група.

Кон својствата

Композитни:
NdFeB Магнет
Број На Модел На:
Кол.12mmx4mm Дупка
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
Куп Форма
одделение:
N35
Тип:
Permanant
Обликот:
Countersunk Прстен
Материјали:
NdFeB
Големина:
12x4mm hole
Толеранција:
+/-0.1-0.2 мм
Обложување:
никел
Magnetizing Ветер:
Преку Дебелина/ Axial magnetized
Макс Температурата На Работа:
176°F (80°C)
Пакет Се Вклучени:
100pcs

Производи во категоријата