.

.

10pcs Висок квалитет 10мм пневматски брз цевки вклучите y парче фитинг пластичен фитинг цевка PY-10

10pcs Висок квалитет 10мм пневматски брз цевки вклучите y парче фитинг пластичен фитинг цевка PY-10

евалуација:

DEN 383.00 -5 %
DEN 403.20
Достапност
Производот е достапен


Опис на производот : АПЛИКАЦИИ :
*One touch тип на конекција алатка за воздушен притисок цевки.
*Различни користи во зависност од корисникот на животната средина во ограничени простори.
Карактеристики :
*Една акција внесува цевка да се ослободи и да се поврзете лесно.
*PC тип има ентериер и екстериер хексагонална форми за ефикасно цевки
*Телото на PL PT и видови е ротирачки структура за ефикасен цевки.
*На завртката дел има O-ring, или Тефлон обложени
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1. Дизајниран за Полиуретан или Најлон цевки.
2. Брз и сигурен конекции.
3. Обновливи : повеќе врски / disconnections.
4. Удобен елипсовиден / круг ракав конфигурација.
5. Металик тело направени од не-корозивен Никел-обложено Месинг.
6. Пред-обложени конци се подготвени да ги користат без дополнителни запечатување.
7. Надвор (и во Внатрешноста каде што е применливо) хексагонална клуч затегнување.
8. На располагање над 60 различни модели во кралскиот, метрички големини и хибрид.
Цевка(Метрички) Цевка(Lnch) PY04 PY5/32 PY06 PY3/16 PY08 PY1/4 PY10 PY5/16 PY12 PY3/8
PY1/2

Кон својствата

Тип:
Tee
врска:
прирабница
Глава Кодот:
Хексагонални
Материјал:
Пластични
Обликот:
Еднаков
Број На Модел На:
PY-10
Техника:
Кастинг

Производи во категоријата