.

.

CJMCUVL53L0X Ласерски Rangefinder Сензор ToF Спектар Летање Време кои се Движат Сензор Модул одбор

CJMCUVL53L0X Ласерски Rangefinder Сензор ToF Спектар Летање Време кои се Движат Сензор Модул одбор

евалуација:

DEN 699.36
Достапност
Производот е достапен

CJMCUVL53 L0 X Ласерски Rangefinder Сензор To F Спектар Летање Време кои се Движат Сензор Модул
CJMCU-530 VL53 L0 X ласерски кои се движат сензор
Светот најмалите Време-на-Лет (To F) ласерски кои се движат сензор To F кои се движат лет време rangefinder сензор за Мерење на апсолутна опсег до 2 метри, Помалку од 30ms 940nm Ласерски VCSEL Мерки апсолутна опсег до 2m Напојување : 3-5 V напојување Комуникација : I2 C ЖИТО 3-5 V Ниско-енергетски микро-сензор за брз автоматски фокус, близината откривање и насочени откривање на роботски и Интернет производи VL53 L0 поставува нов стандард за растојанието на перформансите врз основа на To F (Време на Летот) STMicroelectronics објави втората генерација на ласерски кои се движат сензор. Новиот сензор VL53 L0 врз основа на успехот на Flight Sense технологија за да се постигне побрзо, подалеку, повеќе точни кои се движат функција, значително зголемување на мобилен телефон и таблет компјутер, камера перформанси за робот, корисникот откривање, UAV, Интернет на Нештата и носат уреди на Пазарот развој на нови апликации. VL53 L0 е светот е најмалиот To F (Време на Летот) модул, и е првиот растојание сензор да се интегрираат 940nm VCSEL светлина, SPAD фотон детектори и напредни микроконтролери (се справат со целиот спектар функција). Пазарот е прво примена на 940nm емисија светлина модул, со напредни инфрацрвен филтри, VL53 L0 со индустријата е најдобро амбиентална светлина анти-притискање перформанси, влијанието на амбиентална светлина на минимум. Во краен производ апликации, вградени микроконтролери и дигитални алгоритми можат да се минимизираат домаќин обработка на оптоварување и систем потрошувачка на енергија.

Кон својствата

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
моќ модул
напојување тековната:
-
Напон:
-
моќност:
ToF
Број на пиновите:
1
Употреба:
1
Посебни услуги :
1
Пакет:
модул
Број на серија, број:
1

Производи во категоријата