.

.

Безжичен Далечински управувач Shutter Порака За Nikon D7200 D7100 D7000 D5500 D5300 D5200 D5100 D5000 D3300 D3200 D3100 D750 D610

Безжичен Далечински управувач Shutter Порака За Nikon D7200 D7100 D7000 D5500 D5300 D5200 D5100 D5000 D3300 D3200

евалуација:

DEN 815.00 -20 %
DEN 1019.04
Достапност
Производот е достапен


Безжичен Далечински управувач Shutter Порака За Nikon D7200 D7100 D7000 D5500 D5300 D5200 D5100 D5000 D3300 D3200 D3100 D750 D610
Вовед :
Viltrox далечински shutter ослободување JY-120 може да се користи за да работат на камерата со безжичен далечински управувач за да го намалите тресењето на камерата и зголемување на острината на слики.Силни пречки-отпор капацитет, и исцрпени потрошувачка на енергија дизајн бенефиции подолг период на употреба. Фреквенцијата е 2.4 MHZ, и примачот користи AAA батерија.
Карактеристики :
Безжично да се Активира Камерата е Shutter Работи Оддалеченост од 100 Метри. Заштеда на енергија Дизајн, Долг Работен Час Безжична shutter далечински управувач со еден истрел, на време застаруваат фотографија и Крушка функција. Оперативен фреквенција на предавателот : 2.4 MHZ. Можете да се префрлите на различен тип на блендата кабел како што следува на контрола на различни камера модели од различни брендови.
Спецификација :
Работна фреквенција : 2449.86 MHz Предавател батерија : AAA1.5 V x1 Примачот на батеријата : AAA1.5 V x2 Предавателот големина : 85x26x16 mm Приемник големина : 60x47x35 mm животниот век на Батеријата : Поддршка за да започне 1000 пати во рамките на нормалниот опсег за Пренесување на далечина : Прибл.100 метри
Suitrble за :
Nikon :
D7200 D7100 D7000 D5500 D5300 D5200 D5100 D5000 D3300 D3200 D3100 D750 D610 D600 D90
Пакет Содржина :
Предавателот x1
Примачот x1
Кабел x1
Батеријата не е вклучен!

Кон својствата

Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
NIKON
Бренд Име:
VILTROX
Број На Модел На:
JY-120/N3
Тип:
Безжичната

Производи во категоријата