.

.

Влага Сензор за Автоматско Вода за Наводнување Систем модул одбор

Влага Сензор за Автоматско Вода за Наводнување Систем модул одбор

евалуација:

DEN 305.28
Достапност
Производот е достапен


Следниве се исти како "
3-жица електронски градење на блок интерфејс, текст 5 V - GND. S pin за аналоген излез напон. Можете да ги користите скокач за да изберете излез на паралелни отпорник да се прилагоди на излезот на аналогни вредност опсег. Го видите производот прирачник за детали. - Трансформатори само може да смисла наизменични тековната
Електрични карактеристики Параметар Мин. Типичен Max. Единица Трансформација коефициент - 1000 : 1 - - Текст тековната 0 - 5 Излезна струја 0 - 5 МА Земање отпорник - 200 - Земање на примерок за напон од 0 - 1 V Работна фреквенција 20 - 20000 Hz Работна температура -55 - 85 ° Dielectric сила - 6 - KAC / 1min

Кон својствата

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
единствен чип
моќност:
почвата влага сензор
Број на пиновите:
почвата влага сензор
Посебни услуги :
почвата влага сензор
Пакет:
Пакет
Број на серија, број:
почвата влага сензор

Производи во категоријата