.

.

Обичај Ткаени Парче Облека Печ

Обичај Ткаени Парче Облека Печ

евалуација:

DEN 5664.00
Достапност
Производот е достапен


Обичај Фенси Сечење Етикетата
Во Две Бои
Производство Описи :
1.име : крпа pactch
2.текстура : damask
3.големина : 5.5 cm дијаметар
4.боја : две бои
5.квалитет; 75 D
6.Крај : Фенси Сечење
Може да се прилагоди во вашето лого, бренд, големина, боја и форма, од 1000pcs to100000pcs
Ве молиме да ни ги испратите вашите уметнички дела во Пи, Jpg Или PDF формат; Ние треба да се направи labels следат со вашиот дизајн
Цитат врз основа на материјали, големина, боја, и превозот методи
Ве молиме да го видите вистинското етикети"
Име на компанија : meishitextil Co.,Ltd
Оперативна Адреса : Baibu, Jiaxing, Жеџијанг, Кина (Копно)
Веб страна : http : //www.meishitextile.com

Кон својствата

Тип На Производ:
облека labels
Материјал:
Платно
Функција:
Мие,Еко-Пријателски
Етикета Вид:
Главната Lables
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Број На Модел На:
МИНИСТЕРСТВОТО за образование и наука-1675
Техника:
Извезена
Бренд Име:
MEISHIMEIYI
Текстура:
Damask
Материјал:
Полиестер
Големина:
5.5cm diameter
Technic :
Ткаењето Жакард
Заврши:
Фенси Сечење
Грб:
Лепило Спојување

Производи во категоријата