.

.

10*16-Инчен Нерѓосувачки Челик Nonstick Решетката за Ладење Одговара за Печење, Тешки, Фурна Безбедно за Печење Готвење Бразилецот

10*16-Инчен Нерѓосувачки Челик Nonstick Решетката за Ладење Одговара за Печење, Тешки, Фурна Безбедно за Печење

евалуација:

DEN 479.04
Достапност
Производот е достапен


КОМЕРЦИЈАЛНИ ОДДЕЛЕНИЕ од НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК решетката за ладење ќе не ' рѓа, е машина за миење садови-безбедно, фурна безбедно и нуди долготрајни супериорен квалитет и разновидност на употреба!
СИЛНА ДОЛЖНОСТ со тесен мрежа модел поддржува без виткање. На 4 нозе се подигне вашиот храна, овозможувајќи им на воздухот да тече сите околу себе, што како пекарски знаат, е клуч за спречување на кашеста резултати од кондензација. Вашиот колачиња, леб и колачи ќе се излади совршено и излезе убаво!
БЕЗБЕДНА ЗА РЕРНА КОРИСТИТЕ за ДА 575 F па можете да се чувствуваат удобно користење за печење пилешко, риба, зеленчук, сланина и месни јадења, додека вишокот на масти и маснотии се капе далеку. Одлично за breaded јадења премногу, па breading на дното може да се добие хрупкави.
Спецификации
Димензии : 40cm x 25cm x 1,5 см / 15.7" x 9.8" x 0.6"
Тежина : 280g / 9.9 оз
Пакет се вклучени
1 x решетката за Ладење

Кон својствата

Тип:
Печење & Тесто Алатки
сертификација:
CIQ,ФДУ,CE / ЕУ
Бренд Име:
Leeseph
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Печење & Тесто Алатки Тип:
Печење Инсерти
Број На Модел На:
346975
Материјал:
Нерѓосувачки Челик

Производи во категоријата