.

.

AC 0-200A Аналогни Панел Метар Ammeter Мерач DH-670

AC 0-200A Аналогни Панел Метар Ammeter Мерач DH-670

евалуација:

DEN 173.00 -5 %
DEN 182.40
Достапност
Производот е достапен


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2 Име на Производ : Аналогни Ammeter
Модел Бр. : DH-670
Мерење на Струја Опсег : AC 0-200 A
На Точноста : Класа 2.5
Метар Големина : 7.1 x 6.1 x 1cm
Тема Големина : 4x 8.5 mm
Материјал : Пластични, Електронски Компоненти
Пакет Содржина : 1 x Аналогни Ammeter
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Кон својствата

DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Аналогни Само
Број На Модел На:
DH670-200A
Мерен Опсег:
200A
Точноста Класа:
Класа 2.5
Напон:
AC
Температурата На Работа:
-10 - +55°
Димензии:
7.1 x 6.1 x 1cm

Производи во категоријата