.

.

GT1749V CHRA 764609 758021 турбополнач кертриџ турбо core assy 9661306080 за Peugeot Експерт 2.0 HDI 0375L4 / 0375L5 / 0375L2

GT1749V CHRA 764609 758021 турбополнач кертриџ турбо core assy 9661306080 за Peugeot Експерт 2.0 HDI 0375L4 /

евалуација:

DEN 4742.00 -24 %
DEN 6240.00
Достапност
Производот е достапен

GT1749 V CHRA 764609 758021 турбополнач кертриџ турбо core assy 9661306080 за Peugeot Експерт 2.0 HDI 0375 L4 / 0375 L5 / 0375 L2
Турбополнач Дел Број :
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена 764609-5001 S 764609-0001 758021-0002, 764609-5001 S 764609-1 758021-2, 0375 L5 0375 L4 0375 L2, 764609, турбо-core, chra / 9661306080 764609-1 0375 L5 0375 L4 0375 L2 764609 ве Молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме да бидат слободни да контакт 1. За Citroen C8 Jumpy 2.0 HDI 2. За Fiat Scudo 2.0 Multijet 120 3. За Lancia Phedra 2.0 JTD 4. За Peugeot 807 2.0 HDI 5. За Peugeot Експерт 2.0 HDI
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Кон својствата

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
GT1749V
Frequence Опсег:
764609-0001
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2016 година
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 метал
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Citroen
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
0375L4
Објектот Должина:
15cm
Објектот Тежина:
2kg
Одговара за автомобил 1:
за Citroen C8 Jumpy 2.0 HDI
Име На Модел:
GT1749V
Дел Број 1:
764609 / 764609-5001S / 764609-0001 / 758021
ОЕМ Број 1:
0375L4 / 0375L5 / 0375L2 / 9661306080
Одговара за автомобили 2:
за Fiat Scudo 2.0 Multijet 120
Одговара за автомобил 3:
за Lancia Phedra 2.0 JTD
Одговара за автомобил 4:
за Peugeot 807 2.0 HDI
Одговара за автомобил 5:
за Peugeot Експерт 2.0 HDI
моторот:
DW10UTED4
моќност:
88 Kw

Производи во категоријата