.

.

Бренд Нови Година Врвот Финел Модерна Луксузна Завеси за Дневна Соба и Спалната соба Луксузен Прозорец Затемнување Завеси Дете Соба Геометриски

Бренд Нови Година Врвот Финел Модерна Луксузна Завеси за Дневна Соба и Спалната соба Луксузен Прозорец Затемнување

евалуација:

DEN 288.00 -50 %
DEN 575.04
Достапност
Производот е достапен

1
Додадете контакт на етеричните елеганција да било соба со овој T r i n g les Шема затемнување завеси и tulle од ВРВОТ ФИНЕЛ.Направени од 100% полиестер. Завеси направени од страна на многу меки и елегантен микрофибер е способен да се чува од 85% на светлината и 100% од УВ зраци. Работи совршено на изолациони против топлина и ладно надвор и се направи простор повеќе darking. Енергетски Ефикасни додека сте setup дома, погоден за дневна соба,family соба,спална соба, детска соба
• Се продаваат од страна на : 1 панел(еез) Затемнување завеса или 1 панел(еез) Чиста завеса( Ако сакате да купите 1 сет завеси и tulles како на сликата, Pls се избере вистинската боја, големина и количина) • Tieback,tassel,монистра,куки не се вклучуваат • Големина : Прифати Обичај ( ако не се најде големина што сакате, pls се чувствуваат слободни да контакт.) • Материјал : Polyster • Модел : Триаголници • Прозорецот Третман Насловот Тип : Grommet, Род Џеб, Табот Врвот, Лента за Куки, се Повлече Pleated Лента • Ткаенина Нега : Машина за Миење • Совети : За соодветна полнота, панели треба да се измери 2-3 пати поголема од ширината на вашиот прозорец. • Се должи на светлината и на екранот разлика,објектот е боја може да биде малку поинаков од слики • ве Молиме овозможи 1-5cm devition поради hemming.

Кон својствата

Големина:
W100 x H 200cm, W100 x H 270cm, W150 x H 250cm, W200 x H 250cm, W250 x H 270cm, W300 x H 250cm, W350 x H 270cm, W400 x H 270cm, W500 x H 250cm, Custom Size, W100 x H 130cm
Обработка:
1 Табот Врвот, 2 Grommet, 3 Род Џеб, 4 Лента за Куки, 5 Повлече Pleated Лента
Бренд Име:
Topfinel
Отворање и Затворање на Метод:
Лево и Десно Biparting Отвори
Тип:
Тока/Цевка Завеса
Функција:
Blackout
Техника:
Ткаени
Инсталација Тип:
Таванот Инсталација
Обработка Додатоци Цена:
Вклучени
Материјал:
Полиестер / Памук
Шема:
Печатени
Стил:
Модерна
Локација:
прозорецот
Употреба:
Болница,Кафуле,Хотел,Канцеларија,Дома
Шаблон Тип:
Геометриски
Број На Модел На:
CL046
is_customized:
Yes
Применливи Прозорец Тип:
Сите типови на Прозорци
Формат:
НЕ
Стил:
Blackout & Tulle Чиста Voile Завеса, Модерна, Геометриски, Неврзан
Вклучува:
1 Панел(еез) Затемнување Завеса или 1 Панел(еез) Tulle
Големина:
Custom
Прозорецот Третман Насловот Тип 1:
Grommet, Род Џеб, Табот Врвот
Прозорецот Третман Насловот Тип 2:
Лента за Куки, се Повлече Pleated Лента
ткаенина нега:
машина за миење
Функција:
Блок од 85% од дневната светлина и 100% УВ зраци
Производ Карактеристики:
Крпеница, Природни, Елегантна
Соба:
Дневна соба, Спална соба, Деца/Деца Соба, Кујна
Земја на потекло:
Кина

Производи во категоријата